A mindennapokban gyakran vagyunk szereplői vagy szemlélői konfliktusoknak, vitáknak vagy akár egyszerű baráti beszélgetéseknek. Ezek során hatással vagyunk a körülöttünk levő emberekre, így nem mindegy, hogy a saját szempontjainkat, érdekeinket hogyan tudjuk kifejezni, képviselni, adott esetben érvelni azok helytállósága mellett.
A képzés célja, hogy elméleti betekintést, illetve gyakorlati módszertani segítséget adjon a résztvevők tudatosabb, magabiztosabb véleményformálásához, kommunikációjához.
A hétvége során az alábbi témákat fogjuk érinteni:
1. Demokratikus működés:
– politika helye a cserkészetben
– hatásgyakorlás – van-e hatása az egyén tetteinek a közösségre és a döntéshozókra?
– döntéshozatali módszerek
– vélemények, szempontok ütköztetése és kezelése
2. Erőszakmentes kommunikáció
– érzelmek kifejezése
– visszajelzések adása és fogadása
– nemet mondás
3. Vitakultúra
– a nyilvános beszéd alapjai
– tételmondat meghatározása
– fogalmak meghatározása
– érveléstechnika
– empátia
A hétvégét a témában jártas, elismert előadók és trénerek fogják vezetni, a jelentkezők több gyakorlati képzésen és egy egyedülálló szituációs játékban is részt vehetnek, melynek fókuszban a kollektív döntéshozatal, az összetett problémák kezelése és a kommunikáció áll.
A TTK a korábbiakhoz hasonlóan az EFOP 1.3.6. – Imre herceg terv projektnek köszönhetően valósul meg, így a részvétel ingyenes, ugyanakkor regisztrációhoz kötött! A regisztrációval és a helyszínnel kapcsolatos információk hamarosan érkeznek, az időpontot viszont már most beírhatjátok a naptáratokba!
Szeretettel várunk minden olyan 16 éven felüli cserkészt (nem szükséges vezetői képesítéssel rendelkeznie), aki szeretne magabiztosabban kommunikálni és eredményesebben megosztani a gondolatait másokkal! Mind őrsvezetőként, mind raj- vagy csapatparancsnokként hasznos lehet a hétvége, hiszen cserkészként gyakran veszünk részt különböző megbeszéléseken, amelyeken fontos, hogy képviselni tudjuk véleményünket.
A program hivatalos eseményét ITT találjátok.
A közeljövőben az alábbi TTK-k várhatók még, véssétek fel őket a naptárba és figyeljétek a facebook-eseményeket!
December 6-8. – Forrásteremtés
Január 24-26. – Informatikai továbbképzés cserkészeknek (aka. Cybercserkész TTK)
Február 21-23. – Esélyteremtés és gyermekvédelmi kérdések