„Kezdjük újra?(!)” címmel szerveztünk szakmai találkozót a járvány utáni újrakezdés kihívásairól civil partnereink számára június 30-án.
Az elmúlt években egyre nagyobb hangsúlyt fektettünk a különböző együttműködések kiépítésére és megvalósítására olyan civil szervezetekkel, akik a cserkészetéhez hasonló értékeket képviselnek és akikkel közösek a céljaink.
A környezetvédelmi tematikus évben számos „zöld” szervezettel találkozhattatok ti is, akik nemcsak a nagyobb, központi rendezvényeinken tartottak programokat, előadásokat, hanem különböző szakmai tanácsokkal is ellátnak bennünket a cserkészélet, különösképp a cserkésztáborok minél inkább fenntartható és környezettudatossá tételével kapcsolatban. Az EFOP projektek során a társadalmi integrációval és a hátrányos helyzetű gyerekekkel foglalkozó szervezetekkel dolgoztunk együtt, nekik köszönhetően valósulhattak meg különböző, cserkészmódszertan-központú élménynapjaink.
Az esemény ötletét egyrészt ezek a korábbi sikeres együttműködések adták, másrészt annak a felismerése, hogy a pandémia hasonló nehézségek elé állította szervezeteinket, és az újrakezdés időszakában még nagyobb szükség van az összefogásra, egymás támogatására és a közös érdekképviseletre. Úgy gondoljuk, hogy az MCSSZ-nek, Magyarország legnagyobb ifjúsági szervezeteként feladata, hogy felkészüljön a járvány globális, össztársadalmi hatásaira és -lehetőség szerint- teret adjon az ezzel kapcsolatos közös gondolkodásra.
A június 30-i eseményen mintegy negyven résztvevőt, tizenkilenc civil szervezet képviselőit láttunk vendégül. A rendezvény Bedekovics Péter országos elnök megnyitója után, Dr. Mérő László előadásával kezdődött , aki az online generáció várható hatásairól és kihívásairól beszélt. A prezentáció után ismerkedős játékok következtek, ezeknél nagy hangsúlyt fektettünk arra, hogy mind a formális bemutatkozás, mind a cserkészmódszer, mind pedig a kötetlen kapcsolatépítés megvalósuljon. A délutáni szekciókban három különböző témából választhattak a résztvevők: Pótó Judit a járvány előtti-és utáni működésről és a stratégia fontosságáról, Szászi Barnabás a döntéspszichológiáról, Pej András pedig a bizonytalan helyzetben való magabiztos kommunikációról vezetett kiscsoportos műhelymunkát. A nap kiskörös értékeléssel zárult. A visszajelzések alapján arra a következtetésre jutottunk, hogy a jövőben is hasznos lenne bizonyos időközönként összegyűlnünk, és tanulnunk egymástól. Reméljük, lesz még erre lehetőség.
Köszönjük minden résztvevőnek a nyitottságot és a derűs, jó hangulatú együtt töltött időt!
A résztvevő szervezetek listája:
- Humusz Szövetség
- WWF
- MME (Magyar Madártani Egyesület)
- MTVSZ (Magyar Természetvédők Szövetsége)
- Energiaklub
- MKNE (Magyar Környezeti Nevelési Egyesület)
- PET Kupa
- Zöld Fiatalok Egyesülete
- Zöld Civil Együttműködés
- MSZKI (Magyarországi Szerzeteselöljárók Konferenciáinak Irodája)
- Jézus Társasága Magyarországi Rendtartománya
- Határtalan Szív Alapítvány
- Faluszépítők Bükkszentmártoni Egyesülete
- Háló Egyesület
- Pálferi Alapítvány
- OPÁL Tehetséggondozó Alapítvány
- EMET
- MCC
- MCSSZ